تبلیغات
کتابخانه عمومی حافظ شهرکرد - معرفی کتاب ماه ترین: تحقیق در زندگی نامه و کرامات حضرت ابوالفضل (ع)

کتابخانه عمومی حافظ شهرکرد

معرفی کتاب ماه ترین: تحقیق در زندگی نامه و کرامات حضرت ابوالفضل (ع)
کتاب ماه ترین، کتابی است درباره ی زندگی و کرامات حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام)، نمونه ی بارز ایثار و فداکاری. این کتاب را به مناسبت ولادت مبارک ایشان معرفی می کنیم تا علاقمندان آن حضرت بتوانند با جزئیات زندگی ایشان بهتر و بیشتر آشنا شوند. متأسفانه اطلاعات بسیاری از ما از این بزرگواران، این روزها بسیار محدود است و بیشتر به شنیده ها بسنده می کنیم. بهتر این است که با گسترش مطالعات خود، شناختمان را نسبت به آنان گسترش داده و کامل کنیم تا اعتقادات خود را با شناخت همراه کنیم.


این کتاب، درباره زندگی حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام)، از ولادت تا شهادت و بیان گوشه ای از کرامات ایشان به مسلمانان و غیر مسلمانان است که با خواندن آن می توانیم به مقام والای حضرت، در عرش الهی پی ببریم.

نوشتن این کتاب، ماجرایی دارد که خود نویسنده آن را چنین بیان می کند:

گرچه من اشتغال به تألیف مجموعه زندگانی اهل بیت (علیه السلام) داشتم، اما هنوز فرصت پرداختن به زندگی آن بزرگوار را نیافته بودم؛ تا اینکه حادثه ای ناگوار برای یکی از فرزندانم پیش آمد، با حال تضرع به سوی خداوند متعال به حضرت عباس (علیه السلام) متوسل شدیم تا او را نجات دهد. خداوند به واسطه ی آن بزرگوار، او را نجات داد و دعای ما را مستجاب نمود. بعد از آن بود که در پاسخ به درخواست فرزندم، این اثر را در سیره و شهادت آن بزرگوار نگاشتم.

موضوعاتی که در بخش های مختلف این کتاب می توانید مطالعه کنید: زندگی نامه، سرزمین شهادت، کنار نهر علقمه، کرامات حضرت عباس (علیه السلام) از کتاب اعجب القصاص، عنایات آن حضرت به پیروان سایر ادیان و برخی از ختوم مجرب توسل به ابالفضل العباس (علیه السلام).

با آغاز مطالعه ی این کتاب، تا پایان آن با حضرت زندگی خواهید کرد و با دیدن کرامات ایشان، به جایگاه والای فرزند رشید امیر المؤمنین (علیه السلام) نزد خداوند پی خواهید برد..

نویسنده: باقر شریف القرشی
مترجم: سید محمد صالحی، غلامرضا حمصیان کاشانی
ناشر: موعود عصر (عج)
[ یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 ] [ 02:51 ب.ظ ] [ کتابدار1 ] [ نظرات() ]